مشکل زندانیان ایرانی آزاد شده از زندان ترکمنستان حل می شود - کناره

نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری آزادی جمعی از ایرانیان زندانی در ترکمنستان گفت: این افراد هم اینک در اختیار دستگاه قضایی بوده و پیگیر بازگشت آنان به آغوش گرم خانواده هایشان هستیم.

 به گزارش خبرگزاری کناره، رامین نورقلی پور اظهار کرد: تلاش می کنیم که خانواده زندانیان آزاد شده مدت زیادی چشم به راه بازگشت عزیزان خود نمانند.

به گفته نماینده مردم شهرستانهای کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گُمیشان در مجلس؛ براساس قانون تبادل زندانیان، هموطنان ایرانی منتقل شده از زندانهای ترکمنستان هم اکنون در اختیار دستگاه قضایی کشورمان برای سیر مراحل اداری هستند.وی ادامه داد: پیگیر هستیم که دستگاه قضایی ضمن اجرای قانون، در بررسی پرونده این زندانیان عطوفت و رافت اسلامی را مد نظر قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: آزادی هموطنان دربند در ترکمنستان در آغاز سال جدید که ره آورد سفر دکتر روحانی به این کشور همسایه بود باعث خوشحالی خانواده های آنان شد چراکه برخی از آنها حدود دو دهه از وضعیت عزیزان دربند خویش بی اطلاع بودند.

نورقلی پور خاطرنشان کرد: متاسفانه شرایط به گونه ای بود که امکان ملاقات برای این زندانیان هم فراهم نبود.

وی گفت: هنوز تعدادی از هموطنان ایرانی در ترکمنستان زندانی هستند که با همراهی مجمع نمایندگان استان و مسئولان گلستان در تعامل با وزارت امور خارجه پیگیر آزادی آنان هستیم.

وی اظهار داشت: سفر اخیر دکتر روحانی رییس جمهوری به ترکمنستان باعث توسعه و گسترش روابط ایران با همسایه شمالی شد که در تمام زمینه ها اثرات خوبی خواهد داشت.

به گزارش ایرنا دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اواسط هفته گذشته در راس هیاتی که سیدمناف هاشمی استاندار گلستان نیز از آن جمله بود، به ترکمنستان سفر کرد.در این سفر 13 سند همکاری بین دو کشور به امضا رسید.

علی اصغر طهماسبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان نیز پیش از این گفته بود که حدود 40 نفر از 283 زندانی ایرانی آزاد شده از ترکمنستان اهل استان گلستان هستند.

استان گلستان در کرانه شرقی دریای خزر؛ مرز مشترک آبی و خاکی با ترکمنستان دارد.

منبع:خانه ملت

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار