• اخبار
  • اخبار داخلی
  • اندر حواشی انتخاب شهردار کردکوی / نگرانی رسانه مازندرانی برای گلستانی ها

جای تعجب دارد که چرا رسانه "مازند مجلس" نگران شهرداری کردکوی شده و به دنبال مصاحبه با فرماندار این شهرستان و بر هم زدن انتخاب اعضای شورای شهر کردکوی می باشد.

به گزارش کناره ، چند وقتی است که بحث انتخاب شهردار کردکوی جنجال برانگیز شده و موضوع از آنجا چالشی تر شد که فرزند نماینده گرگان و آق قلا هم جزو گزینه های احتمالی شهرداری کردکوی بود و نهایتا با موافقت 3 عضو از 5 عضو شورای شهر کردکوی محسن تربتی نژاد شهردار کردکوی انتخاب شد .

این موضوع از چند جهت قابل بررسی است :

1 – منتقدین بر این باورند که ممکن است محسن تربتی نژاد تحت فشار یا سفارس پدرش به این سمت رسیده باشد که این فی نفسه مذموم است و باید مورد نقد و سرزنش قرار بگیرد و از لحاظ اخلاقی کار درستی نیست .

2 – از طرفی ممکن است اصلا سفارش یا فشاری از جانب نماینده گرگان و آق قلا در کار نبوده و سه عضو شورای شهر کردکوی خود با تفکر و ارائه برنامه ای که از سوی محسن تربتی نژاد صورت گرفته به این نتیجه رسیده اند که وی می تواند شهردار خوبی باشد .

3 – مدام در رسانه ها می خوانیم و عنوان می کنیم که باید جوانان بکارگیری شوند و به آنها میدان داد و اعتماد کرد ، حال چرا تا یک جوان به یک عنوانی می رسد از زمین و زمان برایش می بارد و بهانه هایی برای نبودن او مطرح می شود ، اتفاقا جوانترها باید از همین شهرهای کوچک آغاز کنند تا چند سال دیگر مجبور نباشیم برای انتخاب شهرهای بزرگی چون گرگان از رشت شهردار بیاوریم .

4 – چرا باید در اتریش یک جوان 26 ساله وزیر امور خارجه بشود و بعد از 5  سال همین فرد صدر اعظم بشود اما در ایران تا یک جوانی به یک سمتی می رسد همه دوست دارند او را تخریب کنند ، ماجرای آذری جهرمی در مجلس یادمان نرفته که چطور گروههای سیاسی و فتنه گران سال 88 به دنبال تخریب او بودند .

5 – تا زمانی که شهردار کردکوی آغاز بکار نکند و اقداماتش در ذره بین رسانه ها و نخبگان قرار نگیرد که نمی توان قضاوت کرد ، ممکن است او بتواند خدمات بیشتری نسبت به گذشته کند یا اینکه اگر هم نتوانست استیضاح و برکنار شود و این امر در قانون پیش بینی شده است . و یک احتمال اینکه شاید عملکرد وی از پدرش در مجلس بهتر هم باشد .

6 – وقتی انتخاب شهردار بصورت قانونی وظیفه شورای شهر است و وقتی اکثریت شورای شهر به یک نفر برای تصدی شهرداری رای می دهند دیگر لازم نیست در بوق و کرنا کنند که چرا این شد و چرا آن شد ، قرار نیست افراد خارج از دایره قانون در امر عزل و نصب ها و تصدی مسئولیتها دخالت کنند که اگر چنین چیزی باب شود سنگ روی سنگ بند نمی شود . متاسفانه با آمدن تلگرام هر کسی صاحب نظر شده و دوست دارد نظرش را به جامعه بقبولاند.

7 – نکته آخر اینکه تعجب می کنیم که چرا رسانه "مازند مجلس" نگران شهرداری کردکوی شده و به دنبال مصاحبه با فرماندار این شهرستان و بر هم زدن انتخاب اعضای شورای شهر کردکوی می باشد ، آیا در استان مازندران مشکلی وجود ندارد که این رسانه پیگیری کند ، چرا این رسانه در خصوص واگذاری مدیریت میانکاله از مازندران به گلستان کاری انجام نمی دهد .

نویسنده : مرتضی ترحمی کارشناس علوم اجتماعی

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار