در پی زمزمه هایی مبنی بر تجمع مقابل سینما عصر جدید گرگان ، متولیان اعلام کردند که فیلم رستاخیز در گلستان و گرگان اکران نخواهد شد.

 به گزارش کناره به نقل گلستان ما ، در پی برخی زمزمه ها در خصوص اکران فیلم رستاخیز در سینما عصر جدید گرگان منابع خبری به نقل از متولیان امر، اعلام کردند که این فیلم در گلستان اکران نخواهد شد.

این سخنان پیرو این امر صورت گرفت که روزهای گذشته برخی از جوانان گرگانی و هیئتی ها اعلام کردند که مقابل سینما عصر جدید تجمعی علیه اکران این فیلم خواهند داشت.

این جوانان اعلام کرده بودند که دیدارهایی با برخی بزرگان و علمای استانی همچون آیت الله العظمی علوی گرگانی و شیخ عبدالله احمدی روحانی مسجد للهیان گرگان خواهند داشت تا نسبت به این اکران فیلم در گرگان مشورت شود.

اما نهادهای مسئول اعلام کردند که این فیلم در گلستان و گرگان اکران نخواهد شد و مردم از این بابت خاطرجمع باشند .

گفتنی است شامگاه چهارشنبه 24 تیر ماه و در آستانه‌ی آغاز تعطیلات عید سعید فطر پس از انتشار برخی اخبار از اعتراض برخی گروه‌ها و تجمع‌هایشان در مقابل وزارت ارشاد و برخی سینماهای نمایش دهنده فیلم «رستاخیز»، سازمان سینمایی وزارت ارشاد اطلاعیه‌ای داد که در بخشی از آن آمده است:«نظر به رعایت جایگاه و شان مراجع عظام تقلید و عالمان شاخص دینی یادآوری می‌کنیم که اکران فیلم"رستاخیز" تا تامین نظر برخی از مراجع بزرگوار تقلید به تعویق می‌افتد.»

بنا بر این گزارش، در حالی نمایش «رستاخیز» در اولین روز اکرانش در سینماهای کشور به تعویق افتاد که از چند هفته گذشته حواشی و مخالفت‌های غیر رسمی برخی گروه‌ها برای اکران این فیلم بوجود آمده بود و پیش‌تر هم همزمان با اکران آن در جشنواره‌ی فیلم فجر اعتراض‌هایی غیر رسمی انجام شد که باعث شد ، دست‌اندرکاران فیلم اصلاحاتی برای اکران عمومی آن انجام بدهند.

حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت ارشاد در گفت‌و‌گویی اعلام کرد که تعویق اکران فیلم سینمایی رستاخیز با هدف احترام به نظر مراجع و علما صورت گرفته و اعتراضات خیابانی تاثیری در این تصمیم نداشته است.

احمدرضا درویش هم در متنی کوتاه در آستانه‌ی عید سعید فطر با سر تیتر "انالله و اناالیه راجعون" منتشر شد به توقف اکران فیلمی درباره عاشورا و امام حسین (ع) اعتراض کرد.

انتهای پیام /

217408 920

217412 145

217416 988

217419 694

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار