دراین گزارش به مهرمادری حیوانات برای فرزندان خود می پردازیم.

به گزارش کناره ، همانطور كه مي دانيد خداوند مهر مادری رادر وجود مادر ,قرار داد تا هم براي مادر رنج بزرگ كردن فرزند شيرين شود و هم فرزند بتواند كنارمادر با مهر و محبت وعشق رشد كند.

وقتي خوب به اطرافمان نگاه مي كنیم مي بينیم . مادراني كه حواسشان به هدف اصلي زندگي و بندگي و مادري بوده ,شادو سرزنده اندحتي اگر فرزندانشان ازآنها دور باشندسلامت و اميدوارندچون حواسشان بوده و عشق مادرانه را به سمت درست و ميزان درست صرف كردند.اين ها خيلي عالي شهد شيرين عشقشان را به فرزندانشان چشانده اند .

اما آنطرف تر مادري خسته و رنجور و تنها . هريك از خطوط چهره اش نشانه فداكاريها و جانثاريهاش را هويدا مي كند .

یکی از وظایف مهم دینی و اخلاقی ما، احسان به پدر و مادر است. در قرآن کریم، چندین بار احسان به آنان، توصیه شده است. علامه طباطبایی رحمه الله در این باره نگاشته اند: «انیکی به پدر ومادر، پس از یکتاپرستی از واجب ترین واجبات است؛ همان گونه که آزردن پدر و مادر پس از شرک، از بزرگ ترین گناهان است». و در جای دیگری آورده اند: «در چند جای قرآن کریم، خداوند متعال، احسان به والدین را در کنار توحید و نفی شرک آورده است و پس از فرمان به توحید یا نهی از شرک، به احسان نسبت به پدر و مادر فرمان داده است». تأکید قرآن کریم بر احسان به پدر و مادر نشان از عظمت والای مقام آنان، در فرهنگ اسلامی دارد.

تصاویری از مهر مادری حیوانات درفضای مجازی دست به دست شده که برای شما کاربران عزیز به نمایش می گذاریم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار