ساخت شهرک ویلایی در پارک ملی سبب شد که رئیس کل دادگستری گلستان دستور ویژه ای برای پیگیری ساخت و سازها در این ذخیره گاه زیست کره صادر کند.

به گزارش کناره ، رئیس کل دادگستری گلستان، دادستان گالیکش را مامور بررسی موضوع ساخت و ساز کنار پارک ملی گلستان کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان گلستان گفت: ایجاد شهرک ویلایی در حاشیه پارک ملی گلستان که به عنوان ذخیره گاه زیست کره در یونسکو ثبت شده است پذیرفته نیست و با متخلفان این حوزه برخورد می شود.

هادی هاشمیان افزود: بر اساس اعلام محیط زیست استان بخشی از زمین های این شهرک ویلایی ۳۷ هزار مترمربعی در محدوده پارک ملی گلستان است.

وی ادامه داد: به دادستان گالیکش ماموریت ویژه داده ایم تا با همکاری محیط زیست، اداره منابع طبیعی، امور آب و بنیاد مسکن، مساحت این شهرک و میزانی که در محدوده منابع طبیعی و محیط زیست و حریم رودخانه قرار دارند مشخص کنند.

هاشمیان اضافه کرد: همچنین دادستانی موظف است نحوه الحاق زمین های این شهرک به بافت روستای تنگراه و ساخت و سازهای این منطقه را بررسی و برای متخلفان پرونده تشکیل دهد.

وی همچنین به موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرهای استان هم اشاره کرد و از شهرداران خواست: به جای اینکه منتظر بمانند متخلفان بسازند و سپس در کمیسیون ماده ۱۰۰ جریمه کنند، جلوی تخلف را بگیرند و هیچ بهانه ای در این زمینه پذیرفته نیست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار