اخبار کوتاه درروز شنبه27اردیبهشت 99

رییس پارک علم و فناوری گلستان با اشاره به ابلاغ و تخصیص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار در زمان کلنگ‌زنی کارخانه نوآوری استان گفت: برای تکمیل این پروژه که نقش مهمی در توسعه علم و فناوری استان دارد، نیازمند ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار به شرط تخصیص صد درصدی هستیم.

مهدی غفاری بیان کرد: گلستان تنها استان کشور است که در مرکز استان پارک علم و فناوری ندارد.

وی بر ضرورت تقویت و ایجاد تحول اساسی در بودجه سالیانه پارک علم و فناوری گلستان تاکید کرد و گفت: بودجه سالانه پارک استان از میانگین بودجه سالانه پارک‌های کشور پایین‌تر است، بطوری که از این جهت حتی در سطح پارک‌های درجه دوم کشور هم قرار نداریم.

+

در آستانه روز جهانی موزه و میراث فرهنگی ، چند شیء قدیمی مربوط به احداث قنات و چاه شامل چرخ چاه با ۹۰ سال قدمت ، چراغ روشنایی قنات و قالب چوبی خشت مالی ساخت پالانه چاه و قنات توسط یکی از علاقه مندان میراث فرهنگی به "گنجینه آب" گلستان اهدا شد.

+

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرگان گفت: از مزارع این شهرستان در فصل جاری زراعی ۷۰هزار تن گندم برداشت می شود که برای حمل این میزان از تولیدات به مراکز خرید نیازمند ۲۰۰ دستگاه کامیون هستیم.

+

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهادکشاورزی گلستان گفت: هزار و ۶۰۰ تن بذر سویا، با ارقام، کتول، سامان و ساری، در کارگزاری‌های توزیع بذر در استان توزیع شد.

علی موسی خانی افزود: امسال، ۱۸ هزار هکتار از اراضی استان به زیر کشت محصول سویا می‌رود.

+

مدیر امور منابع آب گرگان و آق قلا از شروع عملیات لایروبی و ساماندهی رودخانه گرگانرود در بالادست پل باهنر به طول حدود ۴ کیلومتر در شهر آق قلا خبر داد و گفت: مبلغ قرار داد این پروژه  ۱۲ میلیارد ریال است.

امین عموزاد افزود: این عملیات با هدف بهبود شرایط آبگذری رودخانه انجام می شود و در آن ١٥٠ هزار متر مکعب از رودخانه لایروبی خواهد شد

Kenare.ir.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار