محمدرضا افشار گفت: قیمت خرید تضمینی گندم در سال 1399به ازای هر کیلوگرم، مبلغ 25 هزار ریال تعیین شده است .

 

به گزارش گلستان ما، محمدرضا افشار معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان در جلسه هماهنگی خرید گندم و کلزا که با حضور جمعی از رؤسای ادارات و مدیران عامل مراکز خرید در سالن جلسات سازمان تعاون روستایی استان برگزار شد گفت: تمامی مراکز خرید باید به باسکول، وسایل افت گیری، رایانه و چاپگر، تجهیزات تخلیه و بارگیری، نگهداری و لوازم آزمایشگاهی مجهز باشند .

وی افزود: در مدت زمان خرید گندم و کلزا استقرار تمام وقت عامل تشخیص، عامل ذیحساب، مسئول کنترل کیفی و تحویل گیرنده گندم در تمامی مراکز خرید الزامی است. همچنین باید در نحوه نمونه برداری و تعیین افت دقت لازم معمول شود و از تحویل هر گونه گندم و دانه های روغنی خارج از دستورالعمل کیفی گندم سال 99 ممانعت به عمل آید.

معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان تصریح کرد: قیمت پایه خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری 46هزار و 602 ریال برای هر کیلوگرم اعلام شده است و این قیمت بر اساس پایه خرید با 2 درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت می باشد و قیمت خرید تضمینی گندم در سال 1399به ازای هر کیلوگرم، مبلغ 25 هزار ریال تعیین شده است .

افشار اضافه کرد: غله گلستان به عنوان تنها متولی خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در استان گلستان فعالیت دارد و بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل در خرید معرفی شده و از کشاورزان خوا ست که در صورت نداشتن شماره حساب در کوتاه ترین زمان ممکنجهت افتتاح حساب به شعب بانک کشاورزی استان مراجعه نمایند .

وی اذعان داشت: بر اساس پیش بینی های اعلامی از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان انتظار می رود   در سال جاری حدود 106 هزار تن دانه روغنی کلزا از بیش از 59 هزار هکتار اراضی زیر کشت دانه روغنی کلزا و بیش از یک میلیون و دویست هزار تن گندم از سطح 355 هزار هکتار اراضی زیر کشت گندم در گلستان تولید شود و ازآمادگی مر ا کز خرید در سطح استان گلستان برای خرید تضمینی این محصول ات خبر داد .

افشار افزود: با توجه به اینکه خرید تضمینی از طریق سامانه سیفا و استعلام از سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی صورت می گیرد از کشاورزان خواست تا در صورت عدم ثبت مشخصات در سامانه پهنه بندی در اسرع وقت نسبت به ثبت مشخصات در این سامانه اقدام نمایند .

معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان در پایان با اعلام زمان خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به شرایط بهداشتی کشور تمهیدات لازم به‌منظور اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مراکز خرید پیش‌بینی و عملیات خرید دانه روغنی کلزا از بیستم اردیبهشت و خرید گندم از او ای ل خردادماهدر استان آغاز خواهد شد و کشاورزان عزیزمی توانند با مرا جعه به نزدیک‌ترین مرکز خرید محصول خود را تحویل دهند .

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار