کارخانه لبنیات افتخار گلستان واقع در شهرستان مینودشت که از دو سال پیش به علت مشکلات مالی و اختلاف شرکا تعطیل شده بود، با تلاش و حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان گلستان و با اشتغالزایی برای ۷۰ نفر به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش کناره، حرکت دوباره چرخ‌های تولید در کارخانه تعطیل شده لبنیات مینودشت در شرق گلستان با ۷۰ کارگر آغاز شد که با افزایش تولید، امسال تعداد کارگران به ۲۰۰ نفر افزایش می‌یابد.

رییس کل دادگستری گلستان در مراسم شروع به کار دوباره این کارخانه گفت: اکنون ۷۰ کارگر بیکار شده این کارخانه به کار بازگشتند و به گفته مدیرعامل کارخانه با افزایش تولید، تعداد کارگران امسال به ۲۰۰ نفر افزایش می‌یابد.

هادی هاشمیان افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون این چهارمین واحد تولیدی تعطیل شده استان است که با حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، تولید دوباره در آن از سر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه با فعالیت این واحدها ۳۷۰ کارگر بیکار شده دوباره مشغول به کار شدند گفت: مشکلات تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه مستقر در مرکز استان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط بررسی و برای رفع آن چاره اندیشی می‌شود.

رییس کل دادگستری گلستان افزود: بر اساس بخشنامه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه که به همه دادستان‌ها و واحدهای اجرایی ثبت اعلام شده، هیچ کارخانه یا ابزار و وسایل تولید در استان نباید توقیف شود.

هاشمیان اظهارداشت: دوره جدید قوه قضاییه که دوره تحول نامگذاری شده است فرصت خوبی برای کمک به واحدهای تولیدی است که بر اثر تحریم‌ها و سهل‌انگاری برخی مسئولان دچار مشکل شده‌اند.

وی افزود: این رویکرد همه دستگاه‌های متولی به ویژه بانک‌ها را به تحرک واداشته است تا در زمینه رونق تولید بیشتر تلاش کنند.

کارخانه لبنیات افتخار گلستان در شهرک صنعتی مینودشت مستقر است و این شهرستان با افزون بر ۸۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار