فرماندار کُردکوی گفت: بودجه‌های استانی کفاف توسعه گردشگری روستاها را نمی دهد و ما نیاز به بودجه های ملی داریم.

به گزارش کناره، قدمنان فرماندار شهرستان کردکوی در جریان بازدید تیم رسانه ای معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری از طرح های استغالزایی استان گلستان با اشاره با اشاره به جمعیت ۳۲ هزار نفری روستاهای اسین شهرستان گفت:  26 روستا در کردکوی داریم که از تعداد، هفت روستا کوهستانی است.

وی به ظرفیت بالای گردشگری در شهرستان کردکوی اشاره کرد و افزود: از آنجا که شغل اصلی مردم شهرستان کردکوی کشاورزی دامداری و صنعت است ظرفیت های خیلی خوبی دارد که باید از آن استفاده شود. 

فرماندار کردکوی درباره وامهای اعطا شده برای توسعه روستایی شهرستان کردکوی گفت: در بحث بودجه روستایی ۱۰ و نیم میلیارد تومان سهمیه شهرستان بود؛ ما توانستیم حدوداً ۲۳ میلیارد تومان وام بدهیم و ۱۸۰ درصد در این زمینه رشد داشتیم و رتبه اول استان را داریم.

وی با اشاره به اینکه طرح های روستایی توانسته است ۱۹۴۰ شغل ایجاد کند خاطرنشان کرد: امسال هم سهم ایجاد شغل ما ۱۸۰۰ نفر بود، البته ما این ظرفیت را داریم که ۲ هزار شغل را ایجاد کنیم.

فرماندار کردکوی با یاداوری ۱۴۸ میلیارد وام اعطایی در حوزه صنعت گفت:  در سال قبل در منطقه کردکوی در دهه فجر و هفته دولت ۲۰۰ میلیارد و در هفته دولت امسال ۴۳ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان افتتاح طرح داشتیم.

وی با تاکید براینکه کردکوی قادر است در حوزه گردشگری فعالتر شود، ادامه داد: متاسفانه بودجه‌های استانی کفاف توسعه گردشگری را نمی دهد، ما نیاز به بودجه های ملی داریم تا بتوانی زیرساخت‌های گردشگری را بهبود بخشیم.

فرماندار کردکوی گفت: اگر در سطح ملی به خصوص در بحث جاده سازی به ما کمک شود، کردکوی می تواند یکی از نقاط برجسته گردشگری در کشور شود، چرا که روستاهای داریم که می تواند توریست پذیر باشد. البته این موضوع مشروط به ساماندهی روستاهاست.  


انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار