جمالی نژاد: به زودی شاهد افتتاح ماهانه 4000 پروژه عمرانی زودبازده در کشور خواهیم بود.

 به گزارش کناره،جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان گلستان با حضور معاون عمرانی وزیر کشور، سرپرست استانداری گلستان، فرمانده بسیج سازندگی و جمعی از مسوولان استان برگزار شد و جمالی نژاد گفت: در دهه فجر 97 عملیات اجرای 40هزار پروژه عمرانی کم هزینه و زودبازده با همکاری بسیج سازندگی آغاز و بزودی در هرماه چهار هزار پروژه آن افتتاح خواهد شد.

 جمالی نژاد ضمن بیان خبر فوق افزود: از تمام ظرفیتهای دستگاه های اجرائی بالاخص بنیاد مسکن و بسیج سازندگی برای عملیات بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده استان گلستان استفاده خواهد شد.

وی گفت: در بازدیدی که امروز از شهرستان آق قلا داشتم خوشبختانه روند بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده سرعت بهتری گرفته است و به زودی شاهد فضایی پرشور در این مناطق خواهیم بود.

دبیر کمیته بازسازی و نوسازی با اشاره به کمک های بلاعوض پرداختی در استان گلستان گفت: تاکنون 609 کمک معیشتی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 827 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: تعدادواحدهای مسکونی احداثی ها 150واحد با اعتبار پرداختی یک میلیارد و 504 میلیون تومان و تعداد واحدهای تعمیری ها 319واحد با اعتبار پرداختی 957 میلیون تومان بوده که تاکنون انجام شده است.

وی اضافه کرد: جمع واحدهای بازسازی و نوسازی و معیشتی در استان گلستان 1078واحد بوده که تاکنون حدود 4 میلیارد تومان به آنها پرداخت شده است.

جمالی نژآد با اشاره به آمادگی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای سرعت بخشیدن به روند بازسازی و نوسازی در استان گلستان افزود: تمام تلاش دست اندرکاران این است تا با سرعت بخشیدن به روند بازسازی ها بتوان چهره زیباتری به شهرها و روستاهای آسیب دیده از سیل بخشید.

وی در ادامه افزود : با توجه به جلسات مستمر کمیته بازسازی و نوسازی و همکاری موثر بنیاد مسکن در استان گلستان تاکنون 9000 پرونده برای اخذ تسهیلات تشکیل شده که از این تعداد 5581 واحد به بانک معرفی شده اند.

دبیر کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده با اشاره به انجام مستمر عملیات اجرائی برای مناطق سیلزده ادامه داد: تاکنون 307 قرارداد پرداخت تسهیلات در استان گلستان با بانکها منعقد شده و عملیات آوار برداری 65 واحد، پی کنی 90 واحد انجام و فونداسیون 46 واحد اجرا شده است.

جمالی نژاد گفت: هم افزایی تمامی دست اندرکاران در استان های مازندران و گلستان این نوید را می دهد که ظرف دو سه ماه آینده تعمیر واحدهای مسکونی و تا پایان سال بازسازی ها انجام شود.

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار