رییس هیات وزنه برداری گلستان گفت : پارمیدا محمودیان از گلستان به اردوی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان کشور دعوت شد.

به گزارش کناره آرش رضایانی اظهار داشت : محمودیان از معدود وزنه بردارانی است که از نخستین اردوی تیم ملی نوجوانان دختر ایران تاکنون در تمام تمرینات حضوری ثابت دارد.
وی بدون اشاره به زمان و مکان برگزاری اردوی تیم ملی گفت : اگر تجهیزات و امکانات این رشته در استان بیشتر شود، با توجه به زیرساخت ها و فراهم بودن سخت افزارهای لازم برای وزنه برداری، گلستانی های بیشتری مسیر رسیدن به تیم ملی و افتخارات این رشته را طی خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: خانواده ها نباید از حضور فرزندان خود بویژه دختران در این رشته نگران باشند زیرا مشکلی برایشان به لحاظ ساختاری، ژنتیکی و جسمانی و ظاهری به وجود نخواهد آمد.
رییس هیات وزنه برداری گلستان گفت: با توجه به این که هم اکنون وزنه برداری زنان در شهرهای گرگان، آق قلا و گمیشان فعال است، خانواده ها می توانند با حضور در سالن تمرین، ضمن دادن روحیه به فرزندان خود، از شرایط و وضعیت تمرینی مطلع شوند.
پارمیدا محمودیان نخستین وزنه بردار زن تاریخ وزنه برداری ایران است که با پوشش کامل اسلامی توانست در رقابت های برون مرزی و بین المللی شرکت کند و هر چند موفق به کسب مدال نشد اما در دسته 48 کیلوگرم، با مهار وزنه های انتخابی در یک ضرب، 2 ضرب و مجموع، چراغ این رشته را برای زنان علاقه مند به وزنه برداری روشن کرد.

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار