سرپرست استانداری گلستان گفت: متاسفانه برف های مناطق کوهستانی در شرایط ذوب شدن قرار گرفته و تبدیل به روان آب شده که به حجم رودخانه های ما اضافه می کند و خطر آبگرفتگی مجدد در مناطق سیل زده  وجود دارد.

به گزارش کناره ، میرمحمد غراوی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: نگرانی ما از ذوب برف ها و روان آب های حاصل از آن است.

وی افزود:  متاسفانه از سطح 3 هزار  و 703  کیلومترمربع برفی که در ارتفاعات داشتیم ، طبق آخرین آما در 13 فروردین ماه حدود یکهزار  و 160 کیلومتر مربع وسعت برف های مناطق کوهستانی ما بود که  نشان می دهد که خیلی از این برف ها در شرایط ذوب شدن قرار گرفته و تبدیل به روان آب شده و به حجم رودخانه های ما اضافه می کند .

وی اذعان کرد: هم اکنون درمقطع آقلا میزان دبی رودخانه گرگانرود در 4 بعد از ظهر روز گذشته 70 متر مکعب در ثانیه بود که هم اکنون به  بیش از 94 مترمکعب در ثانیه رسیده و نگران کننده است .

براساس مشاهدات میدانی، با مساعد  شدن هوا در دو روز گذشته بسیاری از مردم آق قلا و گمیشان به خانه ها و محل کسب خود بازگشتند و مشغول تمیزکردن و از بین بردن گل و لا ها برای زندگی و کار مجدد در روستاها و شهرهای خود شده اند .

وضعیت سیلاب همچنان در برخی نقاط شهرها و خطر آبگرفتگی مجدد وجود دارد و در شهر گمیشان تا یک هفته دیگر درگیر آبگرفتگی خواهد بود اما ارتفاع آب رفته رفته کاهش می بابد.

نیروهای امدادی، کمک های مردمی و گروه های جهادی و بسیجی در همه نقاط مناطق سیل زده استان در حال امداد رسانی هستند.

نیروهای مسلح  سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی انتظامی استان در کنارسایر دستگاه ها به حفرکانال های انحرافی، لایروبی و پمپ آب ها از مناطق سیل زده به دریا مشغول هستند.

همچنین سیلاب در شمال روستای سلان یلقی آق قلا دوباره در حال پیشروی است .

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار