فرماندار گمیشان گفت: بر اثر آبگرفتگی شدید، راه‌های ارتباطی زمینی در گمیشان قطع شده است.

به گزارش کناره، امیرشیر توماج ظهر امروز اظهار کرد: بر اثر آبگرفتگی شدید، راه‌های ارتباطی زمینی در گمیشان قطع شده است، پل‌های شناور و موقت در گمیشان ایجاد شده تا راه ارتباطی زمینی برقرار شود، همه در قسمت ناردانلی به گمیشان مشغول فعالیت هستند تا ارتباط برقرار شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت گمیشان تصریح کرد: با توجه به رواناب‌هایی که از سطح مزارع به سمت گمیشان می‌آید باعث شده در سه نقطه دچار مشکل شویم.

فرماندار گمیشان با بیان اینکه اکنون وضعیت گرگانرود خوب است، افزود: هدایت آب گرگانرود به سمت دریا توسط ارتش، سپاه و دستگاه‌های اجرایی با قوت در حال انجام است.

توماج در خصوص وضعیت گمیش تپه بیان کرد: آب از سمت بریدگی‌هایی که از دیواره گرگانرود رخ داده به سمت گمیش‌تپه در حرکت است، تمامی راه‌های روستایی دچار خسارت شدند.

وی ادامه داد: آبهایی که از سطح شهرستان آق قلا به سمت گمیشان هدایت شده ورودی گمیش تپه را هم متاثر کرده است، تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا آب‌هایی که به این منطقه می‌آید به سمت دریا هدایت کنیم.

فرماندار گمیشان با بیان اینکه قطعاً آبگرفتگی در سطح شهرستان گمیشان ایجاد می‌شود از مردم خواست به توصیه‌های ستاد مدیریت بحران شهرستان توجه لازم را داشته باشند تا با کمترین خسارت مراحل امداد رسانی انجام بگیرد.

توماج گفت: دستگاه‌های بیل مکانیکی وارد این منطقه شده است تا با ایجاد خندق‌هایی از میزان آب کاسته و سطح خسارت  کاهش یابد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار