• اخبار
  • اخبار استان
  • 7 استان معین در بازسازی مناطق سیل زده گلستان مشارکت می کنند / از الگوی موفق کرمانشاه برای بازسازی گلستان استفاده می کنیم / این امید را می دهیم که شرایط بهتر از گذشته شود

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه 7 استان معین در بازسازی گلستان مشارکت می کنند، گفت : برای بازسازی استان گلستان از الگوی کرمانشاه استفاده کردیم که الگوی خوب و موفقی بود .

 

به گزارش کناره ؛ سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه صبح امروز در گرگان در جلسه مسئولین ستاد کل نیروهای مسلح جهت امداد رسانی به مناطق سیل زده اظهار کرد : ما قبل از این اتفاق در 28 اسفند ماه نیز با استان در ارتباط بودیم ، از پریشب که سردار معروفی ابعاد این ماجرا را تشریح کرد به همه سپاه های استانی ابلاغ کردیم که همه امکانات خود را برای این منطقه بسیج کنند و به فرماندهان نیروی زمینی وهوافضا هم ابلاغ کردیم که امکانات خود را آماده داشته باشند .

سردار سلامی افزود : از دیروز که پیام آقا صادر شد ، با 20 فرمانده سپاه استانی تلفنی صحبت کردم ،  امکانات خوبی اعم از چادر ، پتو ، عذا ، آب ، تجهیزات مهندسی تهیه و به سمت استان گلستان گسیل شده است که بخشی رسیده و بخشی نیز در ادامه خواهد رسید .

وی در خصوص برنامه های آینده برای بازسازی مناطق سیل زده استان گلستان گفت : برای آینده نیز برنامه ریزی کردیم تا ظرف یک ماه آینده وضعیت مناسبی را ایجاد کنیم به همین منظور ما برای این استان هفت استان را معین قرار دادیم و قرار شد سردار معروفی بلوک بندی کند و هر بلوک برای بازسازی به یک استان داده شود.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد : برای بازسازی استان گلستان از الگوی کرمانشاه استفاده کردیم که الگوی خوب و موفقی بود .

سردار سلامی اضافه کرد : بسیج سازندگی استان گلستان موظف است این بلوک بندی و محور ها را مشخص و نظارت کند .

وی همچنین ادامه داد : با همه سپاه های استانی این ارتباط و همکاری متقابل وجود دارد و مسولیت امور مهندسی زرساختی نظیر پل ، جاده و ترمیم اینها به نیروی زمینی واگذار شده است .

جانشین سپاه تاکید کرد : اگر سردار معروفی فرمانده سپاه استان گلستان تشخیص بدهند که نیاز به احداث بیمارستان صحرایی می باشد ، نیروی زمینی سپاه بی درنگ آن را ایجاد خواهد کرد .

سلامی با بیان اینکه بعد از صدور فرمان مبارک حضرت آقا همه امکانات را بسیج کردیم ، تصریح کرد : با همه وجود اینجا کنار مردم هستیم تا وضعیت به شرایط قبل برگردد و این امید را می دهیم که شرایط بهتر از قبل خواهد شد .

وی از اجرای برنامه های فرهنگی امیدبخش در مناطق سیل زده خبر داد و گفت : این واقعه فرصتی است تا وحدت و همدلی خودمان را با برادران اهل تسنن که در سیل اخیر گرفتار شده اند را نشان دهیم و وحدت و علاقه مندی خودمان به یکدیگر را استحکام ببخشیم .

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار