رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گلستان از کشف بیش از ۱۴ تن مواد مخدر در گلستان طی سال ۹۷ خبرداد و گفت: سن اعتیاد به زیر ۱۵ سال رسیده است.

 

به گزارش کناره ؛سرهنگ شعبان غربا  اظهار کرد: در ۱۱ ماهه امسال حدود ۱۴ تن و ۷۲۵ کیلو و ۷۰۰ گرم مواد کشف شد که نسبت به سال گذشته ۱۴۰ رصد رشد کشفیات داشتیم.

وی افزود: در همین مدت ۳۳ باند توزیع و تهیه مواد مخدر شناسایی و متلاشی شد و در همین راستا ۱۲۵ دستگاه خودور سبک و ۱۴ دستگاه خودروی سنگین و ۳۸ دستگاه موتورسیکلت توقیف شد.

غربا اضافه کرد: بیشترین میزان کشفیات ما تریاک با ۹ تن و ۸۰۰ گرم بود و رتبه دوم را در شیوع مواد مخدر در کشور داریم.

وی اضافه کرد: اجرای طرح های پیشگیری انتظامی و انتظام بخشی، طرح کنترل محورهای مواصلاتی (سه محور اصلی و ۱۲ محور فرعی)، طرح پاکسازی پارک ها و تفرجگاه ها، پاکسازی حواشی مراکز علمی و مدارس، طرح پاکسازی نقاط آلوده، طرح مقابله با خرده فروشان مواد مخدر، طرح ساماندهی جمع آوری معتادان متجاهر و غیره از جمله طرح های ما است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گلستان بیان کرد: چندین باب قهوه خانه در نزدیکی مدارس پلمب شد و چندین نقطه پرخطر هم طبق طرح شهید شوشتری شناسایی و اقداماتی در این نقاط انجام می شود.

وی دامه داد: سن اعتیاد به زیر ۱۵ سال رسیده و و با توجه به نفوذ اعتیاد در بین دانشجویان و دانش آموزان اقداماتی در این زمینه صورت می گیرد.

غربا گفت: به صورت هفتگی با توجه به ظرفیت ها و کمپ ها معتادان نگهداری می شوند که یک کمپ خصوصی و ۳۵ کمپ دولتی در استان داریم.

وی اظهار کرد: کارگاه های آموزشی متعددی را برای پیشگیری برگزار کردیم که در ۱۱ ماهه امسال ۲۵۱ مورد کلاس آموزشی برگزار و ۹ هزار برشور هم توزیع شد.

غربا بیان کرد: امسال حدود ۴۹ هزار و ۱۰۰ عدد انواع قرص و ترامادودل و متادون کشف شد و ۳۷ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

وی تصریح کرد: شهرهای آزادشهر، علی آبادکتول، گرگان و آق قلا از جمله شهرهای است که میزان کشفیات به مراتب بیشتر و مینودشت و مراوه تپه و گمیشان آلودگی کمتر است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار