مدیرکل تعزیرات حکومتی گلستان گفت که از ابتدای امسال تاکنون متخلفان اقتصادی این استان به پرداخت بیش از هزار و 560 میلیارد ریال جریمه در حق دولت محکوم شدند.

 به گزارش کناره ، حسین حسن پور روز شنبه در نشست خبری اظهار داشت: امسال از پنج هزار پرونده تخلف وارده به تعزیرات حکومتی گلستان چهار و 800 مورد رسیدگی و بر اساس آن با متخلفان مطابق قانون برخورد و مجازات شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گلستان اظهار کرد: عمده این تخلفات درج نشدن قیمت روی کالا، گران فروشی، کم فروشی، قاچاق کالا و ارز، ارائه نکردن فاکتور، تقلب و رعایت نشدن مقررات نظام صنفی بود.

حسن پور افزود: شاخص ترین پرونده های امسال تعزیرات حکومتی گلستان در رابطه با تخلفات حوزه گندم با 15 فقره پرونده و بیش از 486 میلیارد ریال جریمه و 300 پرونده شکایت از بانک ها در رابطه با گران فروشی نرخ تسهیلات است.

وی اظهار کرد: تاکنون حدود 150 پرونده از 300 پرونده شکایت گرانفروشی تسهیلات بانک ها مورد رسیدگی قرار گرفته است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گلستان گفت: همچنین امسال 32 فقره پرونده احتکار کالاهای مختلف شامل برنج، روغن و کاغذ در استان بررسی و 26 پرونده مختومه شد و متخلفان به پرداخت بیش از 9 میلیارد ریال جریمه محکوم شدند.

حسن پور بیان کرد: یکی از اهداف تعزیرات حکومتی تلاش برای تضمین سلامت شهروندان است که نظارت مستمر و پیگیری مداوم برای جلوگیری از ورود کالاها و تولیدات قاچاق و غیرمجاز، رسیدن به این هدف را آسان خواهد کرد.

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار