هنوز چندماهی نیست که از سکانداری احسان گوهری راد بر کشتی پر تلاطم آموزش و پرورش گلستان می گذرد ، ولی زمزمه هایی بر اراده ی نمایندگان مجلس و احزاب و جریانات سیاسی استان به تغییر او به گوش می رسد، به طوریکه حتی دوستان نزدیکش نیز بواسطه ی ارتباطات موثری که با مراکز تصمیم گیر دارند به فکر تکیه زدن بر کرسی مدیر کلی افتاده اند.

به گزارش کناره به نقل از کلاله خبر،  در کانال های تلگرامی استان گلستان آمده است: هنوز چندماهی نیست که از سکانداری احسان گوهری راد بر کشتی پر تلاطم آموزش و پرورش گلستان می گذرد ، ولی زمزمه هایی بر اراده ی نمایندگان مجلس و احزاب و جریانات سیاسی استان به تغییر او به گوش می رسد، به طوریکه حتی دوستان نزدیکش نیز بواسطه ی ارتباطات موثری که با مراکز تصمیم گیر دارند به فکر تکیه زدن بر کرسی مدیر کلی افتاده اند.

بی تدبیری های متعدد رخ داده در حوزه ی آموزش و پرورش استان و انتصابات خارج از قائده و بدون توجه به نظر قاطبه ی فرهنگیان، چالش ایجاد شده در جابجایی دبیرستان ایرانشهر ، انتصاب افراد غیرمرتبط و بی برنامه در اداره کل آموزش و پرورش و استفاده از نیروهای ضعیفی که در تیم مدیرکل قبلی استان قرار داشتند که موجب قرار گرفتن آموزش و پرورش استان در رتبه ۲۷ کشور در قبولی کنکور شدند، نداشتن برنامه ی مشخص برای ارتقاء آموزش و پرورش استان، ایجاد پست مَن درآوردی " معاونت هماهنگی " در اداره کل آموزش و پرورش استان، تغییر بی دلیل مدیران توانمند شهرستانها همانند نصرا.. کشیری ( مدیر سابق آموزش و پرورش گرگان) ، عزل و نصب های گسترده و بدون برنامه که منجر به گلایه نمایندگان استان و احزاب سیاسی و صنفی فرهنگیان گردید، باعث شد تا رقبای آقای مدیر کل به فکر تصاحب صندلی مدیر کلی باشند .

گوهری راد که بواسطه ی حمایت مجمع نمایندگان استان و احزاب سیاسی و صنفی فرهنگیان بالاخص مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، توانست بر رقبای خود فائق آید، ظاهرا با انتصابات بی برنامه و تصمیم گیری های محفلی و غیرکارشناسانه ،رفته رفته حمایت این دو گروه را از دست داده و خیلی زود در سراشیبی از دست دادن مدیرکلی آموزش و پرورش قرار گرفته است.

IMG 20181020 090108 489

در این راستا تاکنون نام افراد متعددی برای مدیرکلی برده شده است ، که در این نگارش به تحلیل این افراد می پردازیم؛

۱- قدرت ا... نظری: معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان که سابقه ی مدیریت آموزش و پرورش آق قلا را دارد. او عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان و اتحادیه ی انجمن های اسلامی گلستان است.از قدرت نظری بعنوان مدیرکل در سایه نام برده می شود و در همین چندماهی که در اداره کل آموزش و پرورش استان منصوب شده به گفته ی نزدیکانش، تصمیم گیر اول استان است.

قدرت نظری با توجه به فعالیت سیاسی اش و نزدیکی به برخی بزرگان استان مدیر کلی را حق خودش می داند و دوستان سیاسی اش تلاش گسترده ای را دارند تا قدرت نظری قدرت آموزش و پرورش استان را بدست بگیرد، هر چند با توجه به حساسیت هایی که برخی نهادها به او دارند، مسیر سختی در این راه دارد.

۲- ابراهیم قدمنان: فرماندار شهرستان کردکوی و مدیرکل سابق پژوهش استانداری گلستان و یکی از گزینه های اولیه ی نمایندگان در جایگزینی اولیه در زمان وطنی بود. قدمنان در همین چندماهی که در کردکوی مشغول به فعالیت شده ، نشان داده که هم الفبای سیاست را خوب می شناسد و هم توانایی انجام کارهای بزرگ را دارد. قدمنان عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان و اتحادیه ی انجمن های اسلامی گلستان است. البته او نیم نگاهی به انتخابات مجلس نیز دارد که ممکن است در صورت رسیدن به جمع بندی جهت حضور در انتخابات از این تصمیم خود منصرف شود.

۳- بهجت تربتی نژاد: مدیر آموزش و پرورش گرگان و ریاست سابق پردیس خواهران دانشگاه فرهنگیان گلستان. او هم عضو شورای مرکزی اتحادیه ی انجمن های اسلامی گلستان است. تربتی نژاد اولین مدیر زن در تاریخ آموزش و پرورش گرگان است که با اصرار استاندار گلستان ، مناف هاشمی، در استفاده از ظرفیت بانوان، به این کرسی رسید و باتوجه به نسبت فامیلی با نماینده ی گرگان، بالطبع از حمایت های همه جانبه ی او برخوردار است، هر چند در همین چند ماه حضورش در گرگان با تصمیمات شتابزده و غیرکارشناسانه همانند جابجایی دبیرستان نمونه ایرانشهر نشان داد که شاید تصمیم گوهری در انتصابش در گرگان می تواند پاشنه ی آشیل مدیرکلی اش باشد.

۴- امید شهریاری: مدیر آموزش و پرورش کردکوی و معاون سابق آموزش و پرورش گرگان. از او بعنوان یکی از جوانترین و فعالترین مدیران آموزش و پرورش استان نام برده می شود. شهریاری دبیر تشکل مجمع فرهنگیان گلستان است و ارتباطات بسیاری با وزارت آموزش و پرورش دارد و احتمالا با توجه به دامنه ی نفوذ این حزب در وزارت آموزش و پرورش می تواند روی حمایت این تشکل حساب کند، هر چند بعید است شعار جوانگرایی در آموزش و پرورش عملیاتی شود. البته پیشنهاد می شود او قبل از اینکه به فکر مدیرکلی باشد به دفاع از عملکرد مجمع فرهنگیان در انتصاب گوهری راد بپردازد.

حال باید دید آیا سکان کشتی عظیم آموزش و پرورش گلستان با حدود ۲۲هزار پرسنل شاغل به این زودی به دست دیگری خواهد افتاد؟؟؟؟

gohari 1

gohari 2

gohari 3

gohari 4

انتهاي پيام/

تازه ترین اخبار