طی ۹ ماه گذشته، در استان گلستان گونه‌های ارزشمندی چون خرس، مرال و قوچ به وحشیانه‌ترین شکل ممکن قتل عام شده‌اند. تصاویر ناگوار این گستاخی و قساوت متخلفانی را به تصویر میکشد که نه از کشتار بره‌ ابایی دارند نه از سلاخی مرال آبستن و جنینش.

به گزارش گلستان ما به نقل از تسنیم ؛ طی 9 ماه گذشته، در سکوت مطلق مسئولان محیط زیست گلستان، گونه‌های ارزشمند حیات وحش در این استان به وحشیانه‌ترین شکل ممکن قتل عام شده‌اند. مجموعه تصاویر هولناکی که از لاشه‌ خونین گونه‌های ارزشمند و در خطر انقراضی چون خرس، مرال و قوچ در اختیار تسنیم قرار گرفته توسط محیط‌بانان و فعالان محیط زیست گلستان جمع‌آوری شده است.

این جنایات که اغلب در منطقه حفاظت ‌شده جهان‌نما و برخی در پارک ملی گلستان رخ داده حکایت از سوء مدیریت و یا به عبارتی فقدان مدیریت مناطق چهارگانه محیط زیست در استان گلستان دارد.

تصاویری که پیشتر به امید تغییر رویه در مدیریت این مناطق ارزشمند، از سوی محیط‌بانان و فعالان محیط زیست در اختیار مسئولان اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان قرار گرفته اما بی‌توجهی این مقامات مسئول نسبت به وقوع این تخلفات کم‌سابقه، چاره‌ای به جز انتشار این تصاویر دلخراش برای محیط‌بانان و فعالان محیط زیست به جا نگذاشته.

تصاویری که در ادامه مشاهده می‌کنید گستاخی و قساوت متخلفانی را  به تصویر می‌کشد که نه از کشتار بره‌ ابایی دارند نه از سلاخی مرال آبستن و جنینش:

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

تازه ترین اخبار